درب ضد حریق اتاق سرور یا به عبارت بهتر درب ضد حریق دیتاسنتر نوعب از درب های ضد حریق هستند در  که میدانید در اتاق های سرور مراکز داده یا همان دیتاسنتر کاربرد دارند .

در اتاق های سرور یا دیتاسنتر تعداد زیادی کامپیوتر سرور روشن نگهداری میشوند و درحال کار هستند به دلیل بالا رفتن دمای پردازنده ها و نیز اتاق هایی که اجزای شبکه در ان ها نگهداری میشوند به خاطر بالا بودن دمای آنها احتمال آتش سوزی بالا میرود. و امنیت اطلاعات بسیار مهم است و آتش سوزی میتواند همه داده ها زا از بین ببرد

درب اتاق دیتاسنتر و اتاق سرور

ازین رو استفاده از دربی ضد حریق و ضد آتش برای  اتاق سرور به خاطر پیشگیری از سرایت حریق و آتش به دیگر نقاط ساختمان الزامی میباشد ، گروه آرسس  تولید کننده درب ضد حریق سرور  و تولیدی درب ضد حریق دیتاسنتر در ایران است و دارای تاییدیه آتش نشانی و استاندارد بین المللی نیز میباشیم که برای اطلاعات بیشتر و خرید درب اتاق سرور بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید.

انواع درب ضد حریق تک لنگه و درب ضد آتش دو لنگه نیز با انواع مشخصات درخواستی با سرعت و در اسرع وقت در درب ضد حریق تهران ساخته شده و برای کسانی که نیاز به درب اتاق دیتاسنتر دارند ارسال میگردد که با قیمت مناب و تضمین بهترین قیمت درب ضد حریق دیتا سنتر در ایران این نوع از درب ها و نیز درب ضد حریق دیتا سنتر را خدمتتان ارائه میکنیم.

برای خرید و سفارش ساخت درب دیتا سنتر با ابعاد مورد نظرتان با ما تماس بگیرید.

 

درب ضد حریق دیتاسنتر

این درب ها در اکثر ادارات ،وزارتخانه ها ، شرکت های داده معتبر و  که سرور در داخل خود دارند استفاده میشود.درب های ضدحریق مخصوص اتاق سرور به گونه ای طراحی شده است که می توانند نقش قابل توجهی در امنیت و ایمنی تجهیزات موجود در این مراکز ایفا کند. بدین صورت که با نصب و بکارگیری سیستم های خاص امنیتی بر روی این درب ها می توان اجازه ورود و خروج افرادی خاص را به اتاق سرور فراهم کرد. این اتفاق می تواند از طریق کارت های شناسایی مخصوص و یا اسکن های مخصوص احراز هویت ایجاد شود، که به سیستم های قفل این درب ها متصل می شوند 

ا توجه به فشردگی تجهیزات الکتریکی به کار رفته در مراکز دیتا سنتر و همچنین حجم زیاد استفاده شده از سیم ها و کابل ها که خود منبع تولید گرما هستند، این مراکز همواره در معرض تهدید آتش سوزی قرار دارندپس درب اتاق سرور از واجبات یک اتاق سرور است. آسیب دیدن مراکز دیتا سنتر می تواند تاثیر بسیار مخربی برای شرکت و مشتریان داشته باشد. این آسیب می تواند تا حدی جدی باشد که باعث از دست دادن دائمی اطلاعات حیاتی شرکت شود.

بهترین راه به منظور حفاظت و پیشگیری از آتش احتمالی ایجاد شده در اتاق سرور، استفاده صحیح و اصولی از درب ضدحریق اتاق سرور می باشد. این درب ها علاوه بر ایجاد امنیت کامل برای تجهیزات اتاق سرور می تواند در صورت وقوع آتش سوزی این اطمینان را حاصل نماید که دود و شعله آتش درون یک محیط کوچک باقی می ماند و بدین ترتیب از وارد شدن خسارت به سایر اموال و افراد جلوگیری کند 

مشخصات فنی درب های مقاوم در برابر حریق دیتاسنتر

درب مقاوم در برابر حریق تک لنگه دیتاسنتر (مناسب برای فضای شوفاژخانه، پمپ خانه، اتاق سرایداری و .... ) 

 

با ابعاد استاندارد (اندازه پشت تا پشت چارچوب 110*210 و 105*210 سانتیمتر و لغاز12.5 سانتیمتر) (با قابلیت تولید بر اساس ابعاد سفارشی) 

بهره مند از عایق حرارتی دوستدار محیط زیست (گرانول ، دانه های پرلیت) 

 ورق آهنی 1.25 در چارچوب و 1میل در لنگه (بهره مند از دیاق وسط درب جهت استحکام بیشتر درب)

 رنگ الکتروستاتیک درجه یک

 نواردودبند پف شونده و دستگیره دو طرفه درجه یک و قفل سه زبانه

  چارچوب اختصاصی آرسس در(یاچارچوب معمولی).

یک دیتا سنتر به دلیل نقش مهمی که در تکنولوژی مدرن ایفا می کند. باید به دقت تحت نظارت و کنترل باشد و بسیار منطقی و به جا است که شرکت ها منابعی را به منظور بالا بردن امنیت این واحد ها تخصیص دهند. این منابع باید در جهت کنترل ورود و خروج افراد به این واحدها و همچنین مدیریت مناسب تجهیزات به کار رفته و کاهش خطر آتش سوزی هزینه شوند.